در حال حاضر 8 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

سرزمین نورث وست تریتوریز

رای دهی:  / 1
ضعیفعالی 

سرزمین نورث وست تریتوریز Northwest Territories در شمال کانادا واقع است که از شرق به سرزمین نوناووت ، از غرب به سرزمین یوکان، از شمال به قطب شمال و اقیانوس منجمد شمالی ، از جنوب به استانهای ساسکاچوآن و آلبرتا ، جنوب غرب به بریتیش کلمبیا منتهی می شود . مساحت آن حدود ۱,۱۸۳,۰۸۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی حدود ۴۱,۴۶۲ نفر بوده است. مرکزش شهر یلو نایف Yellowknife می باشد. زبان رسمی مردم در نورث وست تریتوریز یازده زبان میباشد که عبارتند از : انگلیسی ، فرانسوی ، Gwich’in ، Inuinnaqtun ، Chipewyan ، Cree Inuktitut ، Inuvialuktun، North Slavey ،South Slavey، Tłı̨chǫ .


مهمترین شهرهای نورث وست تریتوریز ؛ Yellowknife ،Hay River، Inuvik ، Fort Smith، Behchoko و ... می باشند.


تاریخچه سرزمین نورث وست تریتوریز :

مردمان اسکیمو در حدود چهار هزار سال پیش وارد این منطقه شدند . در سال ۱۵۷۶ میلادی Martin Frobisher دریانورد انگلیسی به سرزمینهای شمالی در کانادا وارد شد. این سرزمین در سال ۱۹۹۹ میلادی از قلمرو نوناووت جدا و مستقل گشت. سمبلهای سرزمین نورث وست تریتوریز گل Mountain avens ، پرنده Gyrfalcon ، درخت Tamarack Larch و ... می باشند.

جغرافیای طبیعی سرزمین نورث وست تریتوریز :

این سرزمین دارای آب و هوای متنوعی می باشد. در قسمت شمالی آن آب و هوای قطبی و در جنوب آن آب و هوای شمالی دارد. به طور کلی نورث وست تریتوریز به علت داشتن کوه در قسمت غرب آن دارای آب و هوای نسبتا خشک می باشد و کمی گرمتر از سرزمین نوناووت است. دارای جنگلهای تایگا می باشد.

Great Bear Lake بزرگترین دریاچه که به طور کامل در داخل کاناداست .
Great Slave Lake عمیق ترین دریاچه در آمریکای شمالی می باشد. معروفترین رودخانه آن رودخانه مکنزی Mackenzie River ست. بلندترین نقطه آن کوه نیروانا Nirvana در غرب و در نزدیکی مرز با یوکان در ارتفاع ۲۷۷۳ متر می باشد. جزایر معروف آن :
Banks Island , Borden Island , Prince Patrick Island و قسمتی از جزایر Melville Island و Victoria Island


nahanni national park : پارک ملی ، واقع در غرب شهر یلونایف Yellowknife و در امتداد رودخانه Nahanni جنوبی، یکی از تماشایی ترین رودخانه های وحشی در شمال امریکا است، این پارک شامل دره های عمیق و آبشار های بزرگ می باشد.

Wood Buffalo National Park : بزرگترین پارک ملی در کانادا، واقع در جنوب این سرزمین و منطقه ایی حفاطت شدن برای گله ی بزرگ Wood Bison گاو میش های کوهان دار آمریکایی.
اقتصاد سرزمین نورث وست تریتوریز :
منابع زمین شناسی نورث وست شامل طلا، الماس، گاز طبیعی و نفت خام است.BP در حال حاضر تنها شرکت تولید کننده نفت در این سرزمین می باشد. دو شرکت منابع معدنی در جهان، الماس خود را از نورث وست تریتوریز تامین می کنند. ماهیگیری ، شکار ، گردشگری و حمل و نقل هم جز فعالیتهای اقتصادی این سرزمین است.

 

.
جمعه 4 اسفند 1396.
Feb 23 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB