در حال حاضر 22 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

قوانین و شرایط اخذ ویزا دانشجوئی نیز تغییر کرد

رای دهی:  / 1
ضعیفعالی 

ویزا دانشجوئی

بر اساس اعلام وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا ، قوانین و شرایط اخذ ویزا دانشجوئی نیز تغییر کرد و موارد مشروحه زیر از اول ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ قابل اجرا می باشد:

۱- متقاضیان می بایستی ثبت نام نموده و ادامه تحصیل خود را در کانادا ادامه دهند. در غیر اینصورت از کشور اخراج خواهند شد. پیش از این علاقه نشان دادن به ادامه تحصیل کفایت می کرد.

۲- متقاضیان تنها مجاز به اخذ پذیرش از موسساتی می باشد که معتبر بوده و مجوز صدور پذیرش جهت دانشجویان خارجی را دارند. پیش از این متقاضیان در تمامی موسسات آموزشی امکان ادامه تحصیل داشتند.

 

۳- متقاضیانی که ویزا دانشجوئی خود را اخذ نموده اند ، بطور خودکار ، مجوز کار خارج از دانشگاه را نیز که به دانشجو اجازه میدهد تا سقف ۲۰ ساعت در هفته در طول سال تحصیلی کار کند ، دریافت می نمایند. پیش از این دانشجویان خارجی می بایستی جداگانه جهت اخذ مجوز کار خارج از دانشگاه ، اقدام می نمودند.

۴- تنها دانشجویانی مجوز اقدام جهت ویزا کار "کو آپ" که بخشی از تحصیل می باشد را دارند که در دبیرستان و یا در موسسات معتبر آموزشی ادامه تحصیل دهند. پیش از این تمامی دانشجویان خارجی این امکان را داشتند.

۵- متقاضیانی که با ویزا توریستی در کانادا حضور دارند ، مجاز به اقدام جهت ویزا دانشجوئی از داخل کانادا می باشند به شرطی که در مقاطع پیش از دانشگاه ثبت نام نمایند. پیش از آن گردشگران مجاز به اقدام از داخل کانادا نبودند.

۶- ویزا های دانشجوئی تنها ۹۰ روز پس از اتمام تحصیل معتبر می باشد و دانشجو می بایستی کانادا را ترک نماید مگر آنکه درخواست ویزا کار نامبرده در دست اقدام باشد. پیش از این دانشجویانی که تحصیلات خود را به پایان رسانده بودند ، تا پایان اعتبار ویزا می توانستند در کانادا بمانند.

۷- فارغ التحصیلان واجد شرایط که درخواست ویزا کار پس از تحصیل نموده اند ، مجاز به کار بصورت تمام وقت پیش از تصمیم گیری جهت ویزا کار خود ، می باشند. پیش از این متقاضیان می بایستی تا زمان تایید و اخذ ویزا کار پس از تحصیل ، منتظر می ماندند.

توضیحات:

- موسسات آموزشی معتبر در ماههای آینده توسط استانها اعلام خواهد شد.

- همچون گذشته ، جهت تحصیل در موسسات آموزشی در دوره های کمتر از ۶ ماه ، نیاز به ویزا تحصیلی نمی باشد.

- این تغییرات شامل حال دانشجویانی که در در حال تحصیل در موسسات آموزشی ای که معتبر نبوده و توسط استانها اعلام نگردیده است ، نمی شود و دانشجویان این موسسات می توانند حدکثر تا ۳ سال پس از تاریخ ابلاغ این تغییرات به تحصیلات خود ادامه دهند.

- این تغییرات شامل حال دانشجویانی که با مجوز کار خارج از دانشگاه در حال کار و تحصیل می باشند ، نگردیده و امکان تمدید مجوز کار خود را به شرط اتمام آن در حداکثر ۳ سال پس از تاریخ ابلاغ این تغییرات نیز ، دارند.

- موارد تکمیلی تا پیش از اول ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ ، اعلام خواهد گردید. 

 

.
پنجشنبه 28 دي 1396.
Jan 18 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB