در حال حاضر 20 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

سخنی در مورد برنامه اسکیل ورکر سال ۲۰۱۴

رای دهی:  / 13
ضعیفعالی 

اسکیل ورکر فدرال

همانطور که پیش از این اطلاع رسانی گردید ، اداره مهاجرت کانادا از اول ماه می سال جاری در ۵۰ گروه شغلی نسبت به پذیرش پرونده اقدام نموده است. ظرفیت هر گروه شغلی ۱۰۰۰ پرونده و سقف نهائی آن ۲۵۰۰۰ پرونده مشخص گردیده است و این برنامه تا پایان ماه آوریل سال ۲۰۱۵ به شرط تکمیل نشدن ظرفیت نهائی ، برای مشاغلی که در این مدت تکمیل ظرفیت نگردیده باشند ، ادامه خواهد یافت.

از طرفی ، اداره مهاجرت کانادا ، برنامه جدید اسکیل ورکر را تحت عنوان "ورود سریع" معرفی نموده است که مقرر گردیده از اول ژانویه سال ۲۰۱۵ نسبت به پذیرش مهاجر از این طریق اقدام گردد.

در این بین سه نکته مهم و اساسی مطرح می باشد که مقاله پیش رو ، از این بابت نگارش شده است:

 

۱- امسال ، آخرین سال پذیرش مهاجر از طریق اسکیل ورکر فدرال به شیوه قدیمی و درواقع فعلی می باشد.

بر اساس قانون فعلی ، لیست مشاغلی سالانه اعلام می گردد و در صورتی که شغل متقاضی جزو لیست مشاغل باشد و در ۶ پارامتر اصلی ، واجد شرایط بوده ، امکان اقدام برایش وجود داشته و پس از مدت مشخصی ، اقامت دائم خود را اخذ می نماید. 

پس اگر متقاضی واقعی و جدی این برنامه می باشید ، آخرین فرصت ایجاد شده را از دست ندهید ، چرا که با تغییر قانون و شیوه پذیرش مهاجر از طریق این برنامه ، شانس شما به مراتب کاهش خواهد یافت.

۲- تغییرات قانون و شیوه پذیرش مهاجر ، پرونده های زیادی را تحت تاثیر قرار می دهد.

اولین قانون پذیرش مهاجر از طریق برنامه اسکیل ورکر توسط دولت کانادا در سال ۱۹۷۸ به تصویب رسید. در آن زمان متقاضی این نوع برنامه را بر اساس پارامتر هایی نظیر تحصیلات ، فاکتور تحصیلی ، سابقه کار ، فاکتور شغلی ، فاکتور جمعیت ، سن ، دانش زبان انگلیسی و فرانسه مورد ازریابی قرار می دادند و متقاضی در صورت اخذ حداقل امتیاز ۷۰ ، واجد شرایط تشخیص و اقامت خود را اخذ می نمود.

سالها بعد ، یعنی در سال ۲۰۰۲ قانون تغییر یافت و تعدادی از پارامتر ها حذف و تعدادی جایگزین گردید و حداقل امتیاز به ۶۷ کاهش یافت و این تغییر قوانین ، پرونده های زیادی را در آن مقطع تحت تاثیر قرار داد و علیرغم شکایت های زیادی که در آن زمان صورت پذیرفت ، راه به جایی برده نشد ، و ریجکت های زیادی را شاهد بودیم.

این اتفاق ، یکبار دیگر و در سال ۲۰۰۸ روی داد و در آن تاریخ با معرفی لیست مشاغل و باز هم تغییر در شرایط پذیرش متقاضی ، پرونده های زیادی ریجکت گردید و تعداد ۱۸۰ هزار پرونده نیز به متقاضیانی که چندین سال در نوبت بررسی بودند ، عودت داده شد و شکایت ها هم راه به جایی نبرد.

با عنایت به تجربه ، این اتفاق باز هم امکان روی دادنش در انتهای سال جاری و تغییر قانون و شیوه پذیرش وجود دارد.

پس ، اگر متقاضی واقعی و جدی مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر فدرال می باشید ، از همین امروز برای تشکیل پرونده خود تلاش کنید و به آخر سال و زمان اجرائی شدن قانون جدید موکول نفرمایید.

۳- در قانون "ورود سریع" پذیرش متقاضی مهاجرت سلیقه ای خواهد بود.

بر اساس قانونی که به "ورود سریع" معروف گردیده است و از اول ژانویه سال ۲۰۱۵ اجرائی می گردد ، پرونده متقاضیان که احتمالا تنها یک فرم کلی مشخصات می باشد ، در یک مخزن قرار گرفته و کارفرمایان امکان دسترسی به این مخزن را داشته و متقاضیانی که توسط آنها انتخاب می گردند را به اداره مهاجرت اعلام و اداره مهاجرت نیز از متقاضی انتخاب شده جهت تشکیل پرونده دعوت به عمل می آورد. در صورت عدم انتخاب تا پایان سال ، مشخصات متقاضی به صورت اتوماتیک وار از سیستم حذف خواهد شد.

این شیوه ، راه را برای تبعیض فراهم و هموار می سازد و سلیقه ای عمل کردن به صورت کاملا نامحسوس انجام خواهد گردید ، هر چند متقاضیان زیادی نیز از این شیوه اقامت خود را اخذ خواهند نمود که بستگی به شیوه معرفی و ارائه کردن پرونده متقاضی دارد.

مفتخر می باشم که به عنوان شخصی که نزدیک به دو دهه ، اخبار ، قوانین و شرایط مهاجرت به کانادا را دنبال نموده ، مشاوری مطمئن و صادق برای شما بوده و با استفاده از سالها تجربه ، همراه و همیار شما در طول پروسه مهاجرت به کانادا باشم.

امیر حسین توفیق

چهارم ماه می سال ۲۰۱۴ میلادی

 

.
پنجشنبه 28 دي 1396.
Jan 18 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB